Aktualności

 

 ciechanow-ikona

20 stycznia 2017 roku Strefa Płatnego Parkowania  w Ciechanowie została rozszerzona o 7 nowych parkomatów. Do parkomatów Z1, które goszczą na ulicach Ciechanowa od 2008 roku dołączyły parkomaty Z3. 

 

aktualnosci-gdansk-ikona

GDAŃSK 2016

We wrześniu 2016 roku zainstalowaliśmy w Gdańsku 166 parkomatów Z3. Urządzenia stanęły zamiast wyeksploatowanych parkomatów X3, które gościły na ulicach Gdańska przez ostatnie 15 lat.

Strefa Płatnego Parkowania została rozszerzona od 1 października. Parkomaty stanęły m.in. na osiedlowych uliczkach w Oliwie i na Przymorzu Małym, gdzie również prowadzimy serwis urządzeń i kontrolę wnoszenia opłat w strefie.

W grudniu 2016 roku zmodernizowaliśmy 30 parkomatów Z3, które stały na ulicach Gdańska od 2014 roku. Teraz wszystkie gdańskie parkomaty posiadają czytnik bankowy i klawiaturę alfanumeryczną. W tym samym miesiącu zainstalowaliśmy kolejne (28) urządzenia.

 

 

"Efekt? Tomasz Strug z rady dzielnicy Oliwa przyznaje, że większość mieszkańców cieszy się ze zmian.
- Parkomaty zdały egzamin - mówi Strug. - Samochodów jest mniej, Oliwa wygląda wreszcie tak, jak powinna - nie jest zagrodzona setkami aut. Strefa odstrasza osoby z zewnątrz. Cieszy to, że także niektórzy mieszkańcy, pochowali swoje auta, bo przypomnieli sobie, że mają garaże, parkują teraz na swoich terenach.
Pan Jakub, mieszkaniec ul. Kaszubskiej szacuje: - Wcześniej na mojej ulicy parkowało około 30 aut, tarasując bramy, oblegając trawniki. Teraz samochodów jest może z 7.
Podobnie jest na Przymorzu Małym. - Wcześniej nie można było przejechać, wszystko było zastawione - mówi pan Bogumił, mieszkaniec ulicy Lęborskiej. - Mieszkańcy bardzo skorzystali na tych zmianach. Posiadamy dwa samochody, jeden stoi w garażu, a na drugi wykupiliśmy abonament, bo cena opłaty jest przystępna.
Koszt abonamentu dla mieszkańców to 120 zł rocznie za jeden pojazd. Goście płacą 3 zł za godzinny postój, 3,6 zł/ godz. w czasie upływu drugiej godziny, 4,3 zł/ godz. kiedy mija trzecia godzina, a w przypadku czterech lub więcej godzin - 3 zł/ godz.

Wyborcza.plGdansk-Gdynia-Sopot-TrojmiastoWiadomości z Trójmiasta Ewa Karendys 06.11.2016"


 

aktualnosci-opole-ikona

OPOLE 2016

W styczniu 2016 roku zainstalowaliśmy 127 parkometrów w Opolu. Nowe urządzenia mają klawiaturę alfanumeryczną do wprowadzania numerów rejestracyjnych pojazdów i możliwość nabycia 15 minutowych bezpłatnych biletów. Dodatkowo strefa korzysta z systemu OPTIMA, co umożliwia zdalną kontrolę urządzeń.

 

"Strefa parkowania w Opolu. Teraz za 15 minut parkowania nie płacimy. Jest to jedna z wielu nowość w strefie płatnego parkowania.Od poniedziałku, aby kupić bilet parkingowy, trzeba wpisać numer rejestracyjny samochodu.
Zmiana – jak przekonuje Miejski Zarząd Dróg – była konieczna, bo takie rozwiązanie minimalizuje możliwość oszustw, które się zdarzały. Czasem odsprzedawano bilety np. za pół ceny.
- Wpisywanie numeru rejestracyjnego początkowo może być kłopotliwe, ale takie rozwiązanie funkcjonuje w wielu miastach i sprawdza się. Co więcej nie powoduje żadnych kolejek pod nowymi parkomatami, bo są one bardzo proste w obsłudze, a za postój można płacić kartą bankomatową – przekonuje Anna Witych, wicedyrektor MZD. 
W sobotę 125 parkomatów testowano i dziś powinny wszystkie działać. W każdym będzie można wykupić specjalny bilet uprawniający do 15 minut bezpłatnego postoju, a to kolejna nowość. 
- To idealne rozwiązanie dla osób które chcą tylko przywieźć dziecko do przedszkola, czy żłobka lub zrobić błyskawiczne zakupy - tłumaczy Mirosław Pietrucha, wiceprezydent. - O taką możliwość prosili nas opolanie. Z drugiej strony to powinno przełożyć się na większą rotację w strefie, a właśnie o nią nam najbardziej chodzi. 

http://opole.naszemiasto.pl/ Autor: Artur Janowski  2016-01-08"