OPTIMA

System OPTIMA  jest specjalistyczną aplikacją sieciową z oprogramowaniem umożliwiającym zarządzanie i monitorowanie strefy płatnego parkowania, analizę danych transmitowanych przez parkometry oraz tworzenie raportów w szybki, łatwy i bezpieczny sposób za pośrednictwem strony internetowej. Jedynym wymaganym narzędziem jest komputer z dostępem do internetu (za pomocą przeglądarki Mozilla 3.0.12 lub nowsza), a dane o transakcjach i operacjach parkometrów gromadzone są na centralnym serwerze. Bezpieczna, wygodna i tania alternatywa dla tradycyjnego oprogramowania stacjonarnego.

System OPTIMA umożliwia również usprawnienie serwisu, poprzez monitorowanie statusów parkometrów i bezpośrednie informowanie serwisantów wyposażonych w smartfony o awarii, co znacznie skraca czas reakcji serwisu technicznego i umożliwia szybsze przywrócenie urządzenia do działania, wymiany papieru na czas i opróżniania skarbca, tylko wtedy kiedy jest zapełniony.

Aplikacja może działać w czasie rzeczywistym i pozwala na różnicowanie praw dostępu. Poszczególne strefy parkingowe zarządzane są niezależnie.

DANE FINANSOWE

System OPTIMA umożliwia wgląd w szczegółowe dane dotyczące m.in.: przeprowadzonych kolekcji, przychodów z rozbiciem na strefy i parkometry, sprzedanych biletów, operacji wykonanych kartami płatniczymi (miejskimi). .

DANE SERWISOWE

Aplikacja zapewnia dostęp do aktualnych danych serwisowych w strefie, w tym zdarzenia jakie zarejestrowały parkometry w strefie, śledzenie aktywności kontrolerów i serwisantów. Na bieżąco wyświetlane są wszystkie zdarzenia alarmowe i awarie wymagające interwencji serwisowej.

Można konfigurować wybrane ustawienia systemu strefy: konfigurację strefy, podział na rejony (grupy), ustalenie listy serwisantów i ich numerów telefonów do komunikacji SMS z systemem, modyfikacje samego systemu SMS-ów oraz opisu parkometrów i listy kart kontrolnych.